Plněné cuketové rolky 

600g cukety
120g strouhaného tvrdého sýru (gouda, čedar, aj.)
1 ks vejce
13g olivového oleje
60g cibule
60g červené papriky
4g česneku
½ lžičky mletého římského kmínu
½ lžičky uzené papriky
30g rajčatového protlaku
80g rajčat
120g předem uvařeného nebo upečeného kuřecího masa
sůl a pepř

1. Oloupané cukety nastrouháme. Promícháme se solí a necháme pustit vodu. Poté cuketu přendáme do plátýnka nebo utěrky a důkladně vymačkáme.

2. Vymačkanou cuketu smícháme v mixéru s 50g nastrouhaného sýra a s vejcem. Umixujeme do hladka.

3. Směr rozetřeme do tenké placky na plechu vyloženým pečícím papírem. Plech vložíme do předem vyhřáté trouby na 180°C a pečeme 20-25 minut, dokud placka nezačne zlátnout.

4. Během pečení si připravíme náplň. V pánvi na olivovém oleji necháme zesklovatět na drobno nakrájenou cibuli. Přidáme na malé kostičky nakrájenou papriku a po pár minutách rozdrcený česnek a koření. Necháme minutu rozvonět a přidáme rajčatový protlak. Krátce povaříme.

5. Do směsi nastrouháme dužinu z rajčat, slupku vyhodíme. Chvíli vše povaříme a následně přidáme na kostičky nakrájené kuřecí maso, které pomocí vařečky ještě rozmělníme.

6. Směs dochutíme solí a pepřem podle chuti.

7. Upečený cuketový plát otočíme, abychom mohli sloupnout pečící papír. Placku podélně překrojíme napůl a na vzniklé placky rozetřeme masovou směs tak, že jednu polovinu podélně necháme prázdnou. Na prázdnou polovinu nasypeme 40g strouhaného sýru.

8. Placky smotáme do pevných ruliček směrem od masové směsi k nasypanému sýru.

9. Každou ruličku překrojíme na 3 díly.

10. Ruličky rozprostřeme zpátky na plech a posypeme zbytkem strouhaného sýru. Plech vrátíme zpět do trouby a necháme sýr zapéct na 200°C přibližně 10 minut dozlatova.

 


Zpět